Természetben
2013 június 4. | Szerző: animama |
Ilyenkor nyár elején nagyon egyre nehezebb a lakásban maradni, mert hív a természet. Szerencsére van is lehetőségünk az időjárás függvényében nagyokat sétálni, kirándulni és természetesen kertészkedni.
Az újonnan megépített sziklakertem növényei egyre szaporodnak fűszernövényekkel is. Kis terület, de mégis olyan sokat jelent nekünk. Általuk új dolgokkal is megismerkedtem sokkal mélyebben, mint az eddigi ismereteim.
Használtam például a kakukkfüvet, de virágát még eddig nem láttam. A csombor is szerepelt az ételeink ízesítésében, de magával a növénnyel még nem találkoztam. A citromfű egyre terebélyesebb és messzire érezni az illatát. A férjem is dédelget egy kis cserjét, ami már virágzott cserépben, de most kiültette a szabadba.
Gyerekkorom óta szeretem a kerti virágokat. Az unokáim is felfigyelnek egy-egy szép növényre és gondosan ápolják a tőlünk kapott virágaikat is. A játszótéri séta közben, ha mezei virágra akadnak néhány szálat anyának visznek haza. Különösen tetszik, amikor a 3 éves kicsi adja át a csokrot. Jó látni az örömteli arcocskáját, ahogy fiú létére kezében szorongatva viszi a virágszálakat. Mesike pedig pironkodva, meghatódva fogadja, ha valakitől kapja.
Megcsodáljuk a magasra nőtt hatalmas fákat és lakóit a harkályt, cinkét sárgarigót és a többieket.
Jön az óvodai szünet, amikor már nem kell hajnalban felkelni, pakolni és indulni. Legpihentetőbb elfoglaltságuk lehet a természetben való gyönyörködés, játék.
Nyuszit kaptak ajándékba a szülőktől. Nagyon élvezik az etetésüket és a velük való foglalatosságot. Sokáig elidőznek a ketrec előtt. Ilyenkor nem kell félteni őket! A legjobb bébi csősz a két nyuszi, akiket Zsófinak és Lillának neveztek el. Tudják már, hogy mivel kell etetni őket, melyek a kedvenc zöldségek és magok. A viselkedésüket is figyelik és próbálják megérteni őket. Olyan aranyosak, amikor elmagyarázzák nekem, hogy hogyan kell etetni és gondozni a nyuszi gyerekeket, mert még azok.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: